Queenstown ciąg dalszy. Gondola
Posted on wtorek, 4 marca 2014
Trafiliśmy też na całe grono muchomorów. Rosły jak głupie jeden na drugim! Udało nam się też spotkać kozice, niestety zdjęcia wyszły bardzo kiepskie :/
...czyli Polka w Nowej Zelandii
Posted on wtorek, 4 marca 2014
Posted on piątek, 28 lutego 2014
Druga porcja zdjęć z wycieczki rowerowej w Queenstown :)
Dojechaliśmy do Old Shotover Bridge, gdzie zrobiliśmy sobie krótką przerwę na zdjęcia i podziwianie widoków. Historia tego mostu jest dość ciekawa (mówiłam Wam, że mam zboczenie mostowe?) Most został zaprojektowany w 1909 r. przez Jamesa Edwarda Fultona. Po przejściach z nierzetelnymi przedsiębiorcami konstrukcja została zakończona 14 kwietnia 1915r. Sam most miał 172,5 m długości. Piszę 'miał' bo stracił on na znaczeniu jako szlak komunikacyjny. Przez lata stanowił jedynie podporę dla rur i niestety uległ zniszczeniu. Na szczęście postanowiono go odbudować. Projekt zakończono w 2005 r. a most stanowi teraz część Queenstown Trail i wykorzystywany jest przez rowerzystów i piechurów.
Posted on poniedziałek, 24 lutego 2014
Posted on środa, 19 lutego 2014
![]() |
| Niedaleko Frankton |
![]() |
| Zła trasa - musieliśmy się wracać, na szczęście tylko kawałeczek |
![]() |
| Widok z Kawarau Falls Bridge |
![]() |
| Dowód rzeczowy ;) |
Posted on sobota, 15 lutego 2014
Posted on czwartek, 13 lutego 2014
Kia ora! Dawno, dawno temu, jeszcze w czasach kiedy o Nowej Zelandii wiedziałam tyle co nic, miałam okazję pracować z turystami. Częśto zadawałam im pytanie- jakie jest twoim zdaniem najpiękniejsze miejsce na świecie. Kilka razy usłyszałam w odpowiedzi, że jest to nowozelandzka Wyspa Południowa. Na wyprawę w tamte okolice szykowałam się od samego przyjazdu do NZ, ale okoliczności zazwyczaj były niesprzyjające. Na szczęscie jakieś 7-8 miesęcy temu odwiedził nas kolega i oznajmił, że się zaręczył i że ślub będzie w Queenstown :) W poniedziałek wróciliśmy z prawie tygodniowego wyjazdu więc przez następne kilka tygodni będę się z Wami dzieliła wrażeniami właśnie z tej wycieczki!
![]() |
| Widok na miasto |
Posted on wtorek, 4 lutego 2014
Dzisiaj na szybko, bez zbędnych słów. Wczorajszą randkę na szczycie Kaukau uznaję za udaną :) Warto czasami ruszyć cztery litery, aby podziwiać zachód słońca!