1

Kaukau i poszukiwanie jesieni

Posted on czwartek, 18 kwietnia 2013


Ostatnią niedzielę spędziłam na odkrywaniu okolic, w których mieszkam. Zlokalizowana na północ od Wellington, pomiędzy Johnsonville i Kandallah, Góra Kaukau ( znana również jako Tarikaka) jest niewielka- bo wznosi sie na 445 m.n.p.m ale jest najwyższym punktem widokowym, z którego można podziwiać widok na Wellington i całą zatokę. Na Kaukau znajduje się też telewizyjny maszt transmisyjny.
Na wycieczkę wyruszyłam z misją znalezienia jesieni. Pory roku w Nowej Zelandii nie są tak wyraźnie widoczne jak w Polsce. Większość roślin tutaj jest zimozielonych, więc ciężko zobaczyć 'złotą' jesień. Ale powietrze pachnie tak jak powinno i światło też jest jesienne więc jestem zadowolona. Jesień to moja ulubiona pora roku.
Przy okazji możecie zobaczyć jak wyglądają tutejsze 'lasy'. Nie są podobne do tych polskich. No może oprócz drzew ;) Tubylcy nawet nie używają słowa 'forest' ale 'bush'. Rośliny sa tutaj bardziej krzaczase- bardziej sprzyja im klimat. Pełno jest też paproci- i tych niskich, i tych drzewiastych. Kiedyś zrobię lepsze zdjęcia- obiecuję!


1 Comment

Discussion