5

Whittaker's Chocolates

Posted on piątek, 20 września 2013

Dzisiaj wreszcie dopadłam nowy smak czekolady Whittaker's którym od tygodnia zachwycają się Kiwusi i tak sobie pomyślałam, że te czekolady zasługują na osobny post :)
Whittaker's to firma rodzinna założona przez Jamesa Henrego Whittakera- anglika , który pod koniec XIX w. osiedlił się w Christchurch w Nowej Zelandii. James zaczął wytwarzać czekoladę w domu i sprzedawał ją handlem obwoźnym.W 1986 roku przyjechał do Wellington i tu zaczęła się prawdziwa historia fantastycznych czekolad. W 1913 roku do biznesu dołączyli synowie Jamesa-Ronald i James ;) Obecnie właścicielami są Brian and Andrew Whittaker's- tajemniczy bracia, który unikają prasy, fotografów i bardzo mało o nich wiadomo. Wiadomo jednak na pewno- wiedzą jak robić świetną czekoladę! Wykorzystując dobrej jakości składniki i często wprowadzając nowe smaki Whittaker's Chocolate pozostaje ulubioną czekoladą nowozelandczyków :) 
Smaków tych czekolad jest wiele (wiele znaczy naprawdę dużo-każdy znajdzie coś dla siebie) od tradycyjnych poprzez te z różniastymi orzechami , aż po te 'nowocześniejsze'- jak np czekolada z masłem orzechowym, biała z malinami, biała z L&P (napojem gazowanym o smaku cytryny) czy hokey-pokey ( to jeden z tutejszych wynalazków- słodka sztywna pianka miodowa). 

Tutaj moje ulubione chociaż ta z masłem orzechowym i nowa mleczna z truskawkami są tuż tuż ;) Szcęściarze, którzy otrzymują ode mnie czasem paczki zazwyczaj mają okazję spróbować tych smaków w wersji mini- czekolady te bomiem występują także w małych, osobno pakowanych porcjach sprzedawanych po 12 sztuk lub w formie batonika. Zwróćcie uwagę na rozmiar- 250g czekolady!!! Polskie 100gramowe wyglądają przy tych jak miniaturki.5 Comments

Discussion

 1. Ta biała z malinami wygląda apetycznie. Wiesz co? Może to i dobrze, że w Polsce są czekolady 100 gramowe, bo ja mam taki zwyczaj, że tabliczkę pożeram w całości ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tych opakowaniach i ich rozmiarach też kiedyś napiszę- zbieram się zbieram ale jak już pisałam na cheerful girl- motywacji mi brak ;)

   Usuń
 2. O matko, ta biała z malinami powoduje u mnie ślinotok! Może da się z Tobą ugadać na jakiś deal? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dario, ze mną bardzo łatwo się na deale można ugadać :D

   Usuń