0

Hokey Pokey

Posted on czwartek, 3 października 2013

Miały być zdjęcia z krótkiego pikniku, ale pojawił się problem- wszystkie moje zdjęcia chwilowo są dla mnie niedostępne. Będzie więc dzisiaj o hokey pokey- nowozelandzkim przysmaku uwielbianym przez tutejsze dzieci (i pewnie dorosłych też). Hokey pokey to chrupiąca pianka zrobiona z toffee- bardzo lekka, słodka, z posmakiem palonego cukru. Czasami je się tę piankę "na sucho" ale częściej można ja spotkać oblaną czekoladą lub jako kawałki w lodach :) 


źródło
Polecam kliknąć w źródło- podany jest tam przepis, krok po kroku i kilka dobrych rad. Dla leniwych przepis podaję też tutaj- banalny ( jeśli ma sie golden syrop), więc warto spróbować.


5 łyżek cukru/cukru pudru
2 łyżki golden syrop (gęsty syrop zrobiony z cukru- można zastąpić płynnym, złocistym miodem)
1 łyżeczka sody oczyszczonej

Cukier i syrop wspyać/wlać do garnka, doprowadzić do wrzenia, mieszając aż do rozpuszczenia cukru. Gotować przez kolejne 2 minuty, mieszając co jakiś czas żeby się nie przypaliło. Zdjąć z ognia i dodać sodę- mieszanka bardzo szybko się spieni. Wlać do foremki na ciasto, uprzednio wysmarowanej masłem/margaryną. Ostudzić, połamać/pokroić na kawałki i delektować się smakiem naszego hokey pokey :)


No Comments

Discussion

Leave a response