1

Arrowtown

Posted on piątek, 14 marca 2014

Arrowtown to przeurocze małe miasteczko leżące 20 km od Queenstown, a jego powstanie jest ściśle powiązane z odkryciem samorodków złota w pobliskiej rzece Arrow w 1861r. Zaczęła się gorączka złota. W przeciągu kilku lat pojawili się nowi osadnicy zarówno z Europy jak i z Chin. Jak to często bywa, złoto w końcu się skończyło. W latach 60-tych miasteczko było prawie wymarłe na szczęście teraz przeżywa swój renesans. Jest to popularne miejsce odwiedzin przez turystów.

Jednym z miejsc, które trzeba ponoć trzeba koniecznie zobaczyć jest tutejsze muzeum i galeria. My niestety z powodu braku czasu odwiedziliśmy Arrowtown w niedzielne popołudnie. Niestety bo wszystko oprócz pubów zamyka się wtedy o 17 więc tylko przespacerowaliśmy się dookoła, zrobiliśmy przystanek na drinki i wróciliśmy do Queenstown po 2 godzinach. Szkoda, bo dużo dobrego słyszałam właśnie o tym muzeum. Poza tym znajduje się tu też studio fotografii historycznej i można sobie zrobić zdjęcia z epoki. Ale wierzę, ze jeszcze uda mi się tam wrócić.

Miasteczko to tak naprawdę jedna główna aleja i kilka uliczek bocznych. Budynki są przeurocze
i zachowany jest ich historyczny wygląd.
 Nie mogłam się oprzeć czerwonej budce. Z drugiej strony wierzę w to, ze każdy musi miec przynajmniej jedno głupawe zdjęcie z każdego wyjazdu.

Discussion