3

Eastborne walk

Posted on niedziela, 27 kwietnia 2014

Kolejne zaległe zdjęcia. Muszę coś z tym zrobić ;) Tym razem zdjęcia są ze spaceru który odbył sie w lutym. Mieliśmy z chłopakiem ochotę na godzinny, krótki spacerek i wybór padł na Eastborne - miasteczko położone po drugiej stronie Zatoki Wellingtońskiej. Można się tam dostać promem albo samochodem. Jest tam tez kilka- kilkanaście tras spacerowych do wyboru - dłuższe, krótsze, strome, na płaskim... Mu wybraliśmy Point Howard. Samochód został na parkingu przy wybrzeżu a my na piechotę zaczęliśmy szukać początku trasy. Taki widok był średnio fajny... Dobrze że nie mamy skłonności do paranoi ;)

Po drodze mogliśmy podziwiać takie widoki. Szło się oczywiście w górę - NZ jest jak kraina świnki Peppy - wszędzie jest pod górę ;) Zazwyczaj jednak warto się pomęczyć bo widoki są nieziemskie!
Przy okazji zrobiłam zdjęcia cykady - akurat był środek sezony cykadowego! Oznacza to że jest ich pełno i sa wszędzie. Na trasie trzeba było uwazać na nie. Poza tym chwilami ciężko było rozmawiać - takie sa głośne!
Po 15-20 minutach dotarliśmy na początek trasy. Przez chwilę miałam ochotę zawrócić bo spacer pod górę w upalny dzień jest dość męczący. Na szczęście większość scieżki była pośród drzew. A na zdjęciu widok na Lower Hutt.
I mapka pokazująca co i gdzie.
I kolejny widok ze szczytu. Marina, a w tle Somes Island, na którą można dotrzec promem.
A tu widoki ze spaceru...
Do samochodu wracalismy wzdłuż wybrzeża
Do Eastborne planuję wrócić w jakiś piękny słoneczny dzień i pozwiedzac inne trasy, najchetniej te wzdłuż wybrzeża. Jak na rodowita dolnoślązaczkę bardzo szybko pokochałam moze!

Discussion

 1. Świetna ta tabliczka na początku trasy... muszę sobie taką na drzwiach zamontować :)
  Ale dla takich widoczków... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozczulił mnie widok tego małego domeczku stojącego w wodzie, ciekawe czy ktoś tam mieszka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to tylko szopa na łodzie i inne przydasie - ale faktycznie bardzo urocza!

   Usuń