7

Makara Beach

Posted on niedziela, 25 maja 2014

Makara Beach to miejsce do którego sympatia mnie kiedyś zabije ;) Trochę jestem melodramatyczna ale do Makary mozna się dostać albo przez Karori albo przez Johnsonville. Z Karori droga jest taka zwykła, trochę nudnawa. Przez Johnsonville widoki zapierają dech w piersiach, o ile ma się czas i odwagę je podziwiać, bo droga jest bardzo wąska i jeszcze bardziej  kręta!

Plaża sama w sobie jest mało przyjazna - kamienista i z gwałtownym spadkiem dna... Bałabym się tam do wody wejść. Ale nie po to się jedzie na Makarę. Jest to cel wielu amatorów kolarstwa górskiego oraz spacerowiczów. Makara Walkway to właściwie 6 km pięknych widoków o ile ktoś ma chęci najpierw sie trochę pomęczyć wchodząc na dość strome wzgórze. Moim zdaniem warto! Cała trasa zajmuje ok 3-4 godziny, my z moim Rudzielcem nie byliśmy przygotowani odpowiednio więc przeszliśmy tylko część.  I tak było fajnie!


Makara to też miejsce zdominowane przez wiatraki. Makara Wind Farm szczyci się 62 turbinami i więcej jest budowanych po drugiej stronie zatoki. W tak wietrznym miejscu jak Wellington takich miejsc powinno byc więcej!
 W drodze do samochodu :)

Discussion

 1. Piękne miejsce, dobrze, że dość trudno dostępne - przetrwa dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne widoki - a te wiatraki na górkach wyglądają niesamowicie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiatraki tutaj powinny być wszędzie - Wellington słynie ze swoich wietrznych dni...

   Usuń
 3. Ależ piękne widoki, aż chciałoby się wskoczyć do tej wody! Ten cudny kolor! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo wskakiwać nie polecam - zimno i akurat tutaj sa bardzo mocne prądy i szybko opadające dno!

   Usuń
 4. Znalazłam bloga Polki w Nowej Zelandii! Ale jestem szczęśliwa. :D Będę Ciebie tutaj na pewno często odwiedzać! :) Cudowne zdjęcia.
  Pozdrawiam z USA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za wizytę! Blogerek z NZ jest kilka, chociaż chyba żadna nie bloguje z Wellington.
   Pozdrawiam!

   Usuń